Моя історія як вилізти з мікрозаймів

Вітаю, мене звати Ілона, хочу розказати свою історію, як я намагаюсь вилізти з мікрозаймів. В МФО я влізла ще у 2023 році, коли народила дитину і через дикретну відпустку не було грошей. Зарплати чоловіка та дитячих виплат ні на що не вистачало. До того ж довелось переїхати в інше місто через війну. Житло винаймаємо, гроші йшли лише на їжу і то не завжди вистачало.

Взяла мікрозайм в Манівео, кілька разів замовляла пролонгацію, а потім взагалі не стало грошей на оплату відсотків. Так влізла ще в одну МФО, взяла кредит, щоб погасити відсотки. А потім все начебто раптово сталось, брала нові позики, щоб не було протермінування. Наче в якомусь дурмані, брала нові кредити, навіть не читала умови, головне, щоб дали. Так в мене набралось боргів в 18 МФО, загалом понад 200 тисяч боргу.

Чоловік дізнався про мої борги, коли вже кредитори почали дзвонити оточенню. Добре, що він адекватно відреагував, сказав, що будемо разом розгрібати. В інтернеті я шукала хто може допомогти закрити мікрозайми і потрапила на форум боржників мфо. Там я почитала історії боржників, які опинились в такій же ситуації і мені навіть стало легше.

На форумі радили не боятись йти в протермінування і взагалі нічого не платити. Спочатку було страшно, що тиск на оточення посилиться, попередила батьків. Ще головне почала читати закони про виконавче провадження, що можуть кредитори зробити. Почала відкладати гроші і чекати адекватні пропозиції від МФО про закриття. Після півроку протермінування Манівео запропонували закрити кредит за "тіло" + 2000 грн зверху, це була моя перша перемога.

Далі були пропозиції і від інших МФО, хтось хотів 2 тіла, хтось 1,5. Кредит плюс закрила за тіло, Майкредит - тіло + невеликий відсоток. Так за 3 роки в мене залишилось лише 5 МФО, які ніяк не йдуть на поступки: Кредіт Каса, Швидкогроші, Finbert, Є гроші, Treba. Кредіт Каса погрожує судом, ну тоді буду шукати юриста і пробувати в суді списати частину відсотків. В принципі повністю розрахуватись з боргами реально, головне:

  • не брати нові мікрозайми,
  • не брати пролонгацію чи реструктуризацію,
  • не платити гроші шахраям, які обіцяють закрити всі борги в МФО.

Моя головна помилка була як раз в тому, що я постійно брала пролонгацію і нові кредити на сплату відсотків. Зараз вже ні ногою в мфо, після закриття прошу, щоб мені блокували особистий кабінет, щоб більше не брати кредити.

06/06/2026 Ілона 57

Коментарі ()

  1. Автор Станіслав 10 червень 2026, 00:04 # 0
    Я вже 13й рік ВПО, мені просто не вистачає коштів на житло, тому і винен мабуть кожній МФО, іншого виходу як влазити туди не було, мені моє застраховане майно на мільйони чомусь відмовляється повертати влада, або ті в кого я його страхував, то чому я повинен вам щось повертати, пропоную створити петицію, щоб нас не випали доки не повернуть усе наше!
    1. Автор Ярослав 10 червень 2026, 13:18 # 0
      Яку петицію ви зібрались створювати «давайте брати кредити і не повертати», бо держава нам щось винна? До чого МФО до держави? Це те саме, що ви у сусіда позичите гроші і відмовитись повертати, бо держава вам щось винна. Якби ви розуміли як ви самі вганяєте себе у безвихідну ситуацію, проте з такими думками ви ніколи цього не зрозумієте і будете бігати по форумах і нити, що всі винуваті
    2. Автор Олена 06 червень 2026, 15:35 # 0
      Все правильно ви пишите, ніхто окрім вас не допоможе вам вилізти з боргів. Я також послухалась «помічників», які обіцяли, що домовляться з мфо про списання боргу, а виявилось що просто викинула гроші на вітер. і самій довелось домовлятись, тому нікому нічого не платіть, ви самі можете про все домовитись
      1. Автор Тамара 06 червень 2026, 15:26 # 0
        Вибачте, але ваша історія звучить наче казочка: набралась мікрозаймів, а потім взяла і всі позакривала. В 2026 році так вже не працює, я пропоную Click Credit списати відсотки по моєму кредиту і повернути лише тіло, а вони відповідають, що я не маю їм диктувати умови, я зобов'язана повернути тіло і заплатити нараховані відсотки
        1. Автор Ілона 06 червень 2026, 15:30 # 0
          Я ж і не кажу, що відкрила гаманець, дістала гроші і закрила всі мікрозайми. Потихеньку відкладали з чоловіком гроші, ще більше стали економити, спілкувалась з мфо, вони дійсно спочатку ведуть себе нахабно, погрожують судом, колекторами, я їм відповідала, що грошей немає, потім вони самі двзонили і пропонували лояльні умови закриття. І при чому не всі такі, деякі взагалі нічого не хочуть слухати про списання відсотків
          1. Автор Василь 06 червень 2026, 15:32 # 0
            Все правильно, вони вам пропонували умови коли бачили що у вас багато боргів в МФО. А потім коли ви почали закривати одні МФО, інші кредитори побачили це, зрозуміли, що гроші у вас є і ви намагатись закрити всі борги, от вони і не поспішають нічого списувати, чекають доки ви назбираєте необхідну суму і закриєте борг
        2. Автор Влада 06 червень 2026, 15:23 # 0
          В мене манівео не йшли на поступки і десь через 1-2 місяці продали борг в Таліон, а ці тепер дістають дзвінками